Úspory nejsou vše
Prozíraví lidé se nikdy nespoléhají na to, že si vždy zajistí příjmy dostačující k jejich spokojenému životu. A proto si v dobách, kdy je to aspoň trochu možné, vytvářejí finanční rezervy. Chtějí mít jistotu, že obstojí se ctí i tehdy, když se z nějakého důvodu přestane dařit.
A jak dnes vidí každý, kdo není úplně slepý, dotyční dobře dělají. Protože jsme se ocitli v situaci, kdy si mnozí z nás na sebe nejen nevydělají, ale mohou být i úplně na mizině. A to v souvislosti s omezeními, jež si vynutila koronavirová pandemie.
Kdo má dnes k dispozici nějaké naspořené peníze, může doufat, že to snad nějak přečká, zatímco ten, kdo má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, aby trnul v obavách z toho, co bude.
Jenže ani ti, kdo si našetřili, nejednou nejásají. A sice proto, že jejich našetřené peníze v současné kritické době ztrácejí rychle svoji hodnotu. Už si za ně nelze koupit to, co bylo třeba i jenom před pouhými pár měsíci možné, a vypadá to, že vše bude i nadále zdražovat a úspory se tedy znovu znehodnotí.
A tak ti, kdo mají volné finanční prostředky, musí zodpovědně zvažovat, jak s těmito naloží. A pokud nechtějí riskovat ztráty, jež s poklesem měny souvisejí, vsadí nejlépe na výkup zlata. Zatímco jsou totiž běžné účty vysloveně prodělečné a u investic je vidina teoretického zisku doprovázena i značným rizikem ztráty či dokonce krachu, je to právě zmíněný drahý kov, který ani v nejistých dobách neztrácí svou hodnotu, ba který je v podobné situaci vysloveně jedinou jistotou v moři chaosu.
Kdo má dnes své úspory vložené do zlata, může si být jist, že ho ani ta sebehorší krize v tomto ohledu nepoškodí. Protože čím je měna znehodnocenější, tím víc se za zlato platí, a držitel zlatých investičních slitků je tak stále na svém, neprodělává.
A proto na zlato sázejí mnozí. A i vy byste určitě měli. Je to jistota.